Spotkanie wielkanocne dla ukraińskich rodzin

Tydzień po Świętach Wielkanocnych obchodzonych w kościele katolickim, grekokatolicy i wyznawcy prawosławia obchodzą swoją Wielkanoc. Z tej okazji, w okresie  konfliktu zbrojnego w Ukrainie, w wielu miastach naszego kraju, w których schronili się ukraińscy uchodźcy, organizowano spotkania wielkanocne.

Również w naszym mieście z inicjatywy pana Mariusza Szewczyka burmistrza oraz pani Marzeny Socha dyrektor MOPS zorganizowano spotkanie integracyjne – śniadanie wielkanocne. Uczestniczyły w nim rodziny z Ukrainy, główne matki z dziećmi oraz dębiccy seniorzy. Spotkanie obfitowało w wiele wzruszeń, szczerych rozmów, ciepłych uśmiechów i serdecznych uścisków dłoni. Nie zabrakło także tradycyjnych ukraińskich potraw, takich barszcz czerwony jajkiem, pascha, baby wielkanocne, ryby, sałaty i wędliny. W prezencie od władz miasta najmłodsi uczestnicy spotkania otrzymali czekoladowe zestawy z wielkanocnymi symbolami oraz przygotowane przez seniorów z ośrodków wsparcia dziennego Senior+ wielkanocne koszyczki wypełnione łakociami.

Wszystkim, którzy w naszym mieście znaleźli schronienie przed tragedią wojny, dyrektor MOPS złożyła życzenia, aby kolejne Święta Wielkanocne mogli spędzić już w swoich rodzinnych domach. Stowarzyszenie Ad Astram było współorganizatorem tego spotkania.