Nowoczesna technika w służbie trzeciego wieku

W ramach programu „Pora dla seniora” dofinansowanego z budżetu Wojewody Podkarpackiego – Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, a realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Społecznej „Ad Astram” we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Dębicy 30 osób starszych bierze udział w indywidualnych zajęciach Biofeedbacku.

EEG Biofeedback jest skuteczną i bezinwazyjną metodą w nowej formie interaktywnych zajęć, które skłania mózg do aktywności, pobudza neurony i stymuluje tworzenie nowych połączeń synaptycznych i wygaszanie tych, których jest w nadmiarze.

Jest jedną z najskuteczniejszych metod opartych na najnowszej technice i wiedzy na temat plastyczności mózgu.

Choroby w wieku dojrzałego zakłócają czynności poznawcze, koncentrację, myślenie, zapamiętywanie i mają związek z obniżeniem sprawność umysłowej. Zjawiskom tym, można jednak zapobiegać podejmując odpowiednie działanie profilaktyczne. Jednym z takich działań jest trening EEG Biofeedback.

Treningi Biofeedbacku należy traktować jako psychoprofilaktykę występowania zaburzeń wieku dojrzałego, które pozwalają pracy mózgu zachować szybkość i wydolność procesów poznawczych.

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie